200 kadar şubede bakliyat ve kuruyemiş satan Maksul Gıda iflas etti

Art arda yeni şubeler açan Maksul Gıda, 3 yıl önce mali darboğaza girdi. Maksul Gıda ile sahibi Hakan Şenol için konkordato talebinde bulunuldu. Bakırköy 1. Asliye Ticaret Mahkemesi, şirkete yönelik konkordato kararı verdi. Ancak, ilk derece mahkemesinin verdiği kararı İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi kaldırdı.

‘ŞİRKETİN İÇİ BOŞALTILDI’ İDDİASI

İstinaf Mahkemesi’nin verdiği karar sonrası dosya yeninden Bakırköy 1. Asliye Ticaret Mahkemesi’ne geldi. Bu süreçte, alacaklılar borçların ödenmediğini, şirket varlıklarının ise başka kişilere devredildiği bilgisini mahkemeye bildirdi.

RAPOR ‘OLUMSUZ’ ÇIKTI

Mahkeme, dosyaya ilişkin bilirkişi raporu aldırdı. Prof. Dr. Serdar Kale, Prof. Dr. Fatma Pamukçu ve Mali Müşavir Deniz Akkaya Mar’ın mahkemeye sunduğu raporda, şirketin toparlanmasının güç olduğu kaydedildi.


Maksul Gıda kısa sürede 200 kadar şubeye ulaşmıştı.

DÜN İFLAS KARARI VERİLDİ

Dün görülen duruşmada mahkeme Maksul Gıda ile sahibi Hakan Şenol için iflas kararı verdi. Şirkettem, kamunun yanı sıra çok sayıda işçinin de parasını alamadıkları anlaşıldı. Kararla birlikte, şirketin tasfiye süreci de başladı. Borç miktarı ise 400 milyon TL olarak kayıtlara girdi.

Bu arada, bir ara 200 kadar şubeye erişen şirketin şimdilerde 50 kadar şubesi faaliyette.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x